V nedeljo 17.6. se bo v Puli začelo evropsko prve

Istrska Liga 2011/2012
22-01-2012 AIKEA PORTOROŽ : OPATIJA 122:77

POVZETEK

Tretjo domačo tekmo Istrske lige v sezoni 2011/12 smo odgirali proti ekipi prijateljev iz Opatije.

Letos so okrepljeni z Borisom Bartom, katerega smo spoznali na domačem turnirju v Kopru - Panteon Group Cup 2011. Takrat so nas kot gostitelje turnirja zasluženo premagali. Tokrat smo se bolje pripravili...

Kljub odličnemu igralcu v vrstah Opatije se je tekma že od začetka obrnila v naš prid. Mariborska naveza Mirt, Potisk, tradicionalen steber ekipe Role ter Radin in David Grižon so že od začetka zagospodarili na igrišču. Prva četrtina se je končala z rezultatom 29:16, na polčasu je bilo 59:35. Do konca 3 četrtine je prednost narasla na 91:45, končni rezultat pa je bil pretiranih 122:77.

Zadeli smo kar 14 trojk (Mirt 7, Potisk in Fišer po 3 ter Role 1). Snemal in fotografiraj je Sandi, ki je še vedno poškodovan. Sodila sta Micić (Pula) in Miljanović (Rovinj).

Po tekmi je sledilo druženje, tokrat v tradicionalni Rustici kjer smo ob Pivu in Pizzah sosedom čestitali ob uspešnem referendumu za vstop v EU. Prijateljska naroda bosta tako ponovno združena pod isto streho. Fešta je bila sproščena, polna dobre volje in zajebancije kar je tudi največja dodana vrednost sodelovanja v Istrski Ligi za veterane.

Junija smo povabljeni na veteranski turnir v Opatijo ki se po krajši prekinitvi ponovno vrača. We love Opatija!