14-04-2012 AIKEA PORTOROŽ : ROVINJ 90:74

POVZETEK

11 tekmo Istrske Lige 2011/12 smo odigrali doma proti ekipi Rovinja.

Zbralo se nas je 10+1/18. Mariborska naveza (tokrat Mirt in Sine Respect), Postojnska naveza (Muha) ter vrli lokalci (Fišer, Giani, Kičo, Mirko, Mitja, Robi and myself). Yoma je operiral s kamero.

Tekma:
Začeli smo polni elana vendar so nas gosti hitro spustili na realna tla. V 1/4 so zadeli vse kar se je dalo zadeti ter prevzeli pobudo z 31:25. V 2/4 je prednost gostov narasla na 46:37. V 3/4 je tekma najprej zgledala že izgubljena, saj so gosti prišli do navišje prednosti +17, potem pa je sledil neverjeten preobrat. Conska obramba, požrtvovalnost v obrambi in napadu je iz -17 prineslo vodstvo ob koncu 3/4 na +10. V petih minutah smo naredili +27. V zadnji četrtini smo potem rutinirano pripeljali tekmo do končne zmage z rezultatom 90:74. Roba da non credere.

Rezultati po četrtinah (25:31; 12:15; 31:12, 22:16)

Po tekmi smo se preselili v Kmečki turizem Bordon - Miši pri Dekanih kjer smo z našimi prijatelji Rovinježi degustirali domača vina kmetije(Malvazija, Rose Refošk, Refošk, mix in Rumeni muškat) ob Bobičih, narezku in pinci (Mali Marco je zrihral Nutello, ki s pinco paše kot v pravljici). Bilo je nepozabno. Vrli preživeli junaki smo se preselili še v Insieme v Koper kjer so nostaligiki lahko prešaltali na pivo, nekateri pa smo ostali na vinu (Zelen). Kot vedno je bilo mega. Portorožani smo domov odšli s taxijem (ze la police), kjer smo z driverjem Mirotom obujali spomine na anni 80’. eeee’ anni 80’ - Vivere

16.9 smo povabljeni na tradicionalen turnir Svete Fume v Rovinju. Yeap we’ll be there.

Pozdrave vsem, ki niso uspeli priti na tekmo, še posebej pa Roletu, kateremu želimo čimprejšnje okrevanje po operaciji.

Jutri nas čaka nova tekma v gosteh proti Puli 1981 a to je že nova zgodba ...